Atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus

Paruošėme Jums būsto įsigijimo atmintinę.
Apie sudėtingus dalykus - paprastai ir aiškiai.

Atsisiųsti atmintinę

1. Kaip rezervuoti butą?

Pirmiausia, reikėtų išsirinkti patikusį būstą ir parkavimo vietą. Tuomet yra pasirašoma preliminari pirkimo-pardavimo sutartis. Preliminari sutartis įsigalioja sumokėjus preliminarioje sutartyje nurodytą rezervacijos mokestį. Rerervacijos mokesčio laukiame 5 dienas po sutarties pasirašymo.

2. Ar reikalingas turto vertinimas?

Jei Jūsų bankas to reikalauja, reikia pateikti sertifikuoto vertintojo atliktą Turto vertinimą, kai buto statybos baigtumas Registrų centre yra įregistruojamas ne mažiau kaip 80 proc. Vertintoją svarbu pasirinkti iš Jūsų banko pateikiamo vertintojų sąrašo.

3. Iki kurio laiko reikia visiškai atsiskaityti?

Jei būstas perkamas su kreditu – visiškas atsiskaitymas atliekamas po Pagrindinės pirkimo – pardavimo sutarties pas notarą pasirašymo.

Jeigu būstas perkamas be kredito, pilnas atsiskaitymas atliekamas Pagrindinėje pirkimo – pardavimo sutartyje numatyta tvarka (iki arba po notarinės sutarties pasirašymo).

4. Kada galima pradėti buto įsirengimo darbus?

Pasirašius Pagrindinę pirkimo – pardavimo sutartį Jums įteikiami raktai nuo būsto ir tuomet apdailos darbų pradžia jau yra galima.

5. Kokias papildomas sutartis reiktų pasirašyti?

Po Pagrindinės pirkimo-pardavimo sutarties reiktų sudaryti tiesiogines sutartis su šilumos, dujų, elektros ir vandens tiekėjais.